Hypotéka pre mladých.

Dostať sa k bývaniu v dnešnej dobe je pre mladých jedným z najhlavnejších cieľov, ktoré si chcú splniť. Kedysi sa stavali viac generačné domy, aby mladí mohli bývať s rodičmi, poprípade so starými rodičmi, čo najdlhšie. Malo to svoj zmysel, hlavne z ekonomického hľadiska.

Doba sa však posunula a práve generačné rozdiely spôsobujú, že mladí chcú z rodinného hniezda utiecť hneď, ako to situácia dovolí. Bohužiaľ málo z nich má tú možnosť, že im rodičia bývanie zafinancujú.

Aká je aktuálna príjmová hranica pre získanie hypotéky pre mladých?

Kde však zobrať desiatky tisícov na bývanie?   Banky v spolupráci so štátom majú riešenie a zvýhodňujú mladých. Pozrime sa bližšie na kritériá: vek od 18 do 35 rokov, príjem maximálne 1,3 násobok priemerného hrubého príjmu v národnom hospodárstve, tuzemská nehnuteľnosť ako záložné právo. Výhody takejto hypotéky: je ju možné získať rýchlo aj bez vlastnej nehnuteľnosti, možnosť financovať aj stavbu, poprípade rozostavanú stavbu, počas obdobia 5 rokov zníženie úrokovej sadzby až o 3 percentá. Pri takomto nastavení sa z hypotéky stáva zaujímavý nástroj ako dosiahnuť svoj prvý cieľ - bývanie. 

Neviete ako postupovať? Stačí vyplniť jednoduchý formulár a my vám radi pomôžeme.

 
 
Aká je aktuálna príjmová hranica pre získanie hypotéky pre mladých?
Pomohli sme už 9 567 zákazníkom
v celkovej sume 538 963 668€