Deň hojdacích sietí

22. júl bol národným dňom hojdacích sietí. Nie, na Slovensku ešte nie, takí vyspelí ešte nie sme, ale pripomenúť si tento sviatok môžeme aj tak. Nakoniec, medzi nami sa nájde asi veľmi málo tých, ktorí by netúžili mať takéto miesto na oddych či na intelektuálsku prácu.
Zvyk použiť sieť na oddych pochádza z južnej či strednej Ameriky. Pôvodný účel týchto sietí bol zabezpečiť ochranu počas oddychu užívateľovi pred rôznymi plaziacimi či lezúcimi kreatúrami  na zemi.
 
V námorníctve, s ktorým nemá naša krajina skúsenosti, boli tieto siete alternatívou postelí, ktorých bol na lodi nedostatok. Naviac, vďaka fyzikálnym zákonom, bola takáto posteľ podstatne pohodlnejšia na rozbúrenom mori.
 
 
Dnes môžeme byť vďační vynálezcom tohto skvelého systému za nezabudnuteľne romantické chvíle. Prinášame vám 20 ukážok z celého sveta
 
Takto si predstavujem ideálne umiestnenie. Na verande s výhľadom na more.
Zostrojiť takúto sieť je veľmi jednoduché kdekoľvek. Hoci aj vo vašej záhrade.
 
 
Pre milovníkov romantiky v kvetinovej záhrade. Všimnite si, že si majiteľ dal záležať aby typ siete korešpondoval s celkovou atmosférou.
V tomto prípade je sieť nielen ergonomická, ale aj futuristická.  Kovové trubky po stranách siete udržujú tvar siete.
 
Iný príklad futuristickej siete slúži aj ako architektonický prvok v záhrade.
 
Klasika. Zavesenie medzi dvomi stromami. Ak to chcete mať takto, buď nájdete správne stromy  alebo si počkáte pár desiatok rokov...
Ak máte vysoké stropy, možno ušetríte na nudnej sedačke a miesto toho si zabezpečíte takéto ležanie.
 
Tradičná sieť šetrí miesto. Dá sa rýchlo zavesiť a zložiť. Skúste to s inou posteľou. 
 
Na druhej strane môže sieť aj zaberať veľa miesta. Ak ho máte, ako v prípade tejto prerobenej stodoly, sieť ponúka možnosť výrazného pohybu. Priestor zároveň nepôsobí prázdno.
 
Nie vo všetkých sieťach musíte ležať.
 
Inšpirujte sa ďalšími kreáciami. A možno už čoskoro budete aj vy oslavovať v podobnej sieti nejaký váš sviatok.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pomohli sme už 9 567 zákazníkom
v celkovej sume 538 963 668€