Prečo si vybrať pálenú krytinu TONDACH

Chystáte sa stavať dom, no neviete akú strechu si vybrať? Pozorujete rôzne strechy a hodnotíte ich vzhľad a zachovalosť? Chcete vedieť, akú strechu si vybrať, aby vám vydržala niekoľko generácií a mohli ste sa na ňu spoľahnúť?

 
Kvalitu strechy poznáte podľa škridly
Kvalitu strešnej krytiny rozozná každý. Stačí sa zmerať na jej farebnosť. Mnohí výrobcovia označujú svoju krytinu ako stálofarebnú. Takáto krytina by logicky nemala meniť svoju farbu. Často však na takýchto strechách vidíme vyblednutie. Prečo?
 
 
Tajomstvo sa schováva v materiáli, z ktorého je krytina vyrobená a v spôsobe výroby. Farba betónových a plechových krytín je daná nanesenou farebnou úpravou. Povrchová vrstva pri týchto krytinách síce vytvorí požadovanú farbu, no nie je stabilná, pretože nie je dostatočne previazaná s materiálom krytiny. Aj v záručnom liste betónovej či plechovej krytiny je garantovaný iba materiál, no nie jeho farebná úprava – farebná stálosť.
 
 
Na rozdiel od toho, farba pálenej krytiny je určená obsahom oxidu železa v surovine a teplotou pri výpale vyššou ako 1000°C. Pálená krytina TONDACH je preto odolná a udržuje si svoju farebnosť počas celej životnosti. Aj preto poskytuje TONDACH na svoje výrobky záruku 33 rokov.
 
 
Pálená krytina nie je len červená
Niekto by sa mohol ohradiť, že pri pálenej krytine nie je na výber inej farby, než tradičnej tehlovej. To však vôbec nie je pravda. Pálená krytina TONDACH sa poskytuje v mnohých farebných odtieňoch, od zelenej alebo modrej, cez višňovú a sivú až po čiernu. 
 
 
Širšiu farebnú škálu pálenej krytiny možno dosiahnuť vďaka engobovaniu a glazúre. Engoba a glazúra sa počas výpalu neoddeliteľne zatavia do škridly, čím vytvoria finálny farebný odtieň. Jediný rozdiel medzi nimi spočíva v lesku. Engoba je matná až pololesklá, zatiaľ čo glazúra má luxusný lesklý odtieň. Obe však perfektne odolávajú všetkým nepriaznivým vplyvom počasia a vonkajšieho prostredia.
 
 
Prečo teda TONDACH?
Extrémna odolnosť keramickej strešnej krytiny  a jej špeciálnych povrchových úprav chráni vašu strechu i váš domov pred najtvrdšími poveternostnými vplyvmi.
 
Výber suroviny a technologicky náročný spôsob spracovania garantujú špičkovú mechanickú pevnosť voči náporom vetra či zaťaženiu snehom, pri optimálnej hmotnosti a hrúbke krytiny.
 
Výhradne prírodné materiály a prísny systém kontroly zaručujú 100 % zdravotnú nezávadnosť. Preto sú systémy TONDACH vhodné aj pre alergikov a astmatikov.
 
Precízne spracovanie na vysokej remeselnej úrovni vytvára trvácnu krytinu so životnosťou minimálne 80 až 100 rokov bez akejkoľvek údržby.
 
TONDACH poskytuje najdlhšiu a najkomplexnejšiu záruku na trhu (33 rokov), pretože výrobky  nielen spĺňajú, ale často aj prevyšujú prísne slovenské a európske normy.
 
 
 
 
 
 
TONDACH Gleinstätten AG so sídlom v Gleinstättene (Štajersko) zamestnáva v Európe okolo 2 000 zamestnancov v 28 závodoch a 11 krajinách. Ako vedúci predajca pálenej strešnej krytiny v regióne strednej a východnej Európy realizuje ročný objem výroby cca. 350 mil. kusov škridly (čo je približne 28 mil. m² strešnej plochy) a cca.125 mil. tehál.
 
TONDACH bol dodávateľom exkluzívnej strešnej krytiny pre olympijskú dedinu v Soči, dejisko konania ZOH 2014.
 
www.tondach.sk, www.najlepsia-strecha.sk
 
 
 
Pomohli sme už 9 567 zákazníkom
v celkovej sume 538 963 668€